T.C. Hatay Valiliği İl Müftülüğü, Hatay, Antakya, Müftülük Haberleri
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Haberler
2014-2015 Eğitim Yılı Kur'an Kursları Açılış Programı Yapıldı
2014-2015 Eğitim Yılı Kur'an Kursları Açılış Programı Yapıldı
20.09.2014 Cumartesi günü saat 10:00’da İl Müftülüğümüz toplantı salonunda, Kur’an Kursu öğreticilerimize; Din Eğitiminin önemini anlatmak, onları motive etmek ve gayretlerini arttırmak için toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya, başta Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanımız Sayın Murat Alkan hocamız olmak üzere, İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu hocamız, İl Müftü Yardımcıları, İlçe müftüleri, şube müdürleri ve il genelindeki Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.

Hafız Emrullah Şerifoğlu’nun Kur’an Tilaveti ile başlayan toplantı, Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof.Dr. Mehmet Görmez Hocamızın açılış mesajının okunması ile devam etti.

Kurban Komisyonu Toplandı.
Kurban Komisyonu Toplandı.
Kurban Bayramının yaklaşması dolayısıyla Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel başkanlığında Kurban Komisyonu Toplantısı 12.09.2014 Cuma günü İl Müftülüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya İl Müftümüz Sayın, Hamdi KAVİLLİOĞLU ve diğer komisyon üyeleri katıldı.
Ovakent Kur’an Kursu Büyük Bir Coşkuyla Açıldı.
Ovakent Kur’an Kursu Büyük Bir Coşkuyla Açıldı.
Antakya İlçemize bağlı Ovakent Mahallesinde inşaatı tamamlanan Kur’an Kursunun açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Açılışa İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU, Antakya Belediye Başkanı Sayın İsmail KİMYECİ, Daire Müdürleri ve büyük bir halk topluluğu katıldı.
Hatay Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel’den Müftülüğümüze Veda Ziyareti…
Hatay Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel’den Müftülüğümüze Veda Ziyareti…
Hatay Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Ertan Yücel İl Müftülüğümüze veda ziyaretinde bulundu. Emekli olan Sayın Vali Yardımcımız, İl Müftümüze ve Müftülük personeline çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Fahri Kur'an Kursu Öğreticilik Sınav Sonucu
Fahri Kur'an Kursu Öğreticilik Sınav Sonucu
11 Eylül Tarihinde İl Müftülüğünde yapılan Fahri Öğreticilik Sınav Sonuçları açıklanmıştır.

Genel Liste İçin Tıklayınız

Sınav Sonucuna Göre Başarılı Olanların Listesi İçin TıklayınızFAHRİ KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİ ALIMI SINAV İLANI
FAHRİ KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİ ALIMI SINAV İLANI
Hatay İl müftülüğünce 11 Eylül perşembe Günü Fahri Kur'an Kursu öğreticisi olmak isteyenler arasında sınav yapılacaktır. bu sınav dışında alım yapılmayacaktır.
buna göre;
1. Müftülüğümüz, aşağıda belirtilen sayının iki katı kadar öğretici Yeterlilik Puanına göre sınava alınacaktır.

2.Sınav 11 Eylül 2014 Perşembe günü İl Müftülüğünde yapılacak ve sonuçlar 15 Eylül Pazartesi günü web sayfamızda ilan edilecektir.

3. Geçici öğretici olarak görevlendirilmek üzere Yapılacak sınava, yeterlik sınavından en yüksek puanı olandan başlamak kaydıyla ihtiyacın iki katına kadar istekli, sözlü mülakata tabi tutulacak yeterlik ve sözlü mülakat puanının ortalaması alınarak puanı en yüksek olandan başlanmak üzere sınav sonucu ilan edilecektir.
İlk Hac Kafilesi Bugün Yola Çıktı.
İlk Hac Kafilesi Bugün Yola Çıktı.
2014 Yılı Hac sezonunda ilimizden Hacc’a gidecek vatandaşlarımızın hac ibadetlerini yapmak üzere Suudi Arabistan’a gidişleri bugün sabah saat 05.50’de hareket eden ilk kafile hacılarımız ile başladı.
Arnavutluk’un İşkodra Şehrinde İskenderun Camii Açılışı…
Arnavutluk’un İşkodra Şehrinde İskenderun Camii Açılışı…
Diyanet İşleri Başkanlığımızın “Kardeş Şehir Projesi” kapsamında Arnavutluk’un İşkodra şehri ile İlimiz İskenderun İlçemiz “Kardeş Şehir” olarak belirlenmişti. Bu bağlamda İskenderun İlçe Müftülüğümüzün öncülüğünde vatandaşlarımızın desteğiyle yaptırılan caminin açılışı münasebetiyle Hatay İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU ve İskenderun İlçe Müftümüz Mehmet TAŞTAN Arnavutluk’a gitti.
Hac Heyecanı Başladı…
Hac Heyecanı Başladı…
İlimizden 2014 yılında hacca gidecek vatandaşlarımızdan “Hatay 1. Kafile” hacı adayları için düzenlenen “Kafile Tanışma Toplantısı” 21.08.2014 Perşembe günü Saat 14.00’te İl Müftülüğü Toplantı Salonunda yapıldı.

Hamdi KAVİLLİOĞLU

Hatay İl Müftüsü

Bir Ayet

Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur. Ahzap/36

Diyanet Radyo
Bir Hadis

Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir.

Bir Dua

Yâ Allah! Sen benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni sen yarattın ve ben senin kulunum. Ve ben îman ve ubûdiyyetimde gücüm yettiği kadar senin ahd ü misâkın üzereyim.

İstatistikler

Camii Sayısı

 1010

Kur'an Kursu Sayısı

 260

K.Kursu Öğreticisi  256

İmam-Hatip Sayısı

 905

Müezzin Kayyım

 154

İdari Personel

147

Genel Toplam

 1462

Hatay Hava Durumu
HATAY
Hatay Hava Kalitesi