T.C. Hatay Valiliği İl Müftülüğü, Hatay, Antakya, Müftülük Haberleri
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Haberler
İlk Hac Kafilesi Bugün Yola Çıktı.
İlk Hac Kafilesi Bugün Yola Çıktı.
2014 Yılı Hac sezonunda ilimizden Hacc’a gidecek vatandaşlarımızın hac ibadetlerini yapmak üzere Suudi Arabistan’a gidişleri bugün sabah saat 05.50’de hareket eden ilk kafile hacılarımız ile başladı.
Arnavutluk’un İşkodra Şehrinde İskenderun Camii Açılışı…
Arnavutluk’un İşkodra Şehrinde İskenderun Camii Açılışı…
Diyanet İşleri Başkanlığımızın “Kardeş Şehir Projesi” kapsamında Arnavutluk’un İşkodra şehri ile İlimiz İskenderun İlçemiz “Kardeş Şehir” olarak belirlenmişti. Bu bağlamda İskenderun İlçe Müftülüğümüzün öncülüğünde vatandaşlarımızın desteğiyle yaptırılan caminin açılışı münasebetiyle Hatay İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU ve İskenderun İlçe Müftümüz Mehmet TAŞTAN Arnavutluk’a gitti.
Hac Heyecanı Başladı…
Hac Heyecanı Başladı…
İlimizden 2014 yılında hacca gidecek vatandaşlarımızdan “Hatay 1. Kafile” hacı adayları için düzenlenen “Kafile Tanışma Toplantısı” 21.08.2014 Perşembe günü Saat 14.00’te İl Müftülüğü Toplantı Salonunda yapıldı.
Ağustos Ayı Mutat Personel Toplantısı Yapıldı
Ağustos Ayı Mutat Personel Toplantısı Yapıldı
Ağustos Ayı mutat personel toplantısı İl Müftülüğü Toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU katıldı.
Konferans - Aile içi İletişim ve Teknolojiyi Doğru Kullanma
Konferans - Aile içi İletişim ve Teknolojiyi Doğru Kullanma
15 Ağustos 2014 Cuma günü saat 14:00’da İl Müftülüğümüzün toplantı salonunda, “Aile içi İletişim ve Teknolojiyi Doğru Kullanma” ile ilgili Uzm. Psikolojik Danışmanı Süheyla Orçin tarafından Konferans verildi.
Aile İrşat ve Rehberlik Bürosunun düzenlediği Konferansa, İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu Hocamız başta olmak üzere, İl Müftü Yardımcısı ve Antakya İlçe Müftü Vekili Cafer Erol, Vaizeler, Kur’an Kursu Öğreticileri, İmam Hatipler ve Müezzin Kayyımlar katıldı.
Ağustos Ayı İlçe Müftüler Toplantısı Yapıldı
Ağustos Ayı İlçe Müftüler Toplantısı Yapıldı
2014 Yılı Ağustos ayı İlçe Müftüler Toplantısı, 12.08.2014 Salı günü Hassa ilçemizde, İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu Hocamız başkanlığında yapıldı.

Hatay İl Müftülüğü ile ilçe Müftülükleri arasında yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, koordinasyonu güçlendirmek amacıyla, her ay ilimizin farklı bir ilçesinde planlanan İlçe Müftüleri toplantısına, İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu Hocamız başta olmak üzere tüm ilçe müftüleri ve ilçe müftü vekilleri katıldı.
İl Müftümüz Hatimle Namaz Kıldıran Görevlilerle Bir Araya Geldi
İl Müftümüz Hatimle Namaz Kıldıran Görevlilerle Bir Araya Geldi
İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu, 25 Temmuz Perşembe günü, İlimiz Merkez Camilerinde Hatimle Namaz kıldıran; Abdu Öncü, Recep Tayyip İnci, Muhammed Seyyid Kar, Murat Salih Uğraş, Mesut Çağlar, Naci Bayraktar, M.Servet Baştaş, Ali Baştaş, Fatih Çenteli, Hidayet Keleş, Mehmet Ateş, Kemal Köşgeroğlu, Emrullah Şerifoğlu, Mustafa Dayan, Mahmut Kara, Ahmet Hakkı Kara, İlyas Gökoğlu, M.Şerif Akın ve Ali Öztürk ile bir araya geldi.
Hatay’da Bayramlaşma Açık Alanda Yapıldı
Hatay’da Bayramlaşma Açık Alanda Yapıldı
Ramazan Bayramı, ilimiz genelinde son beş yıldır olduğu gibi bu yıl da resmi mekanlar yerine halkın da rahatlıkla gelebileceği açık alanda kutlanarak, yüzlerce Hataylı’nın bir araya gelmesine ve tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı verilmesine vesile oldu.

28 Temmuz 2014 Pazartesi günü Antakya Belediye Parkı’nda gerçekleştirilen Ramazan Bayramı kutlama programı; farklı din, dil ve etnik kökenden insanımızın ve yüzlerce Hataylı’nın katılımı ile görkemli bir şekilde geçti.
İlimizde Bayram Coşkusu
İlimizde Bayram Coşkusu
Ramazan Bayramı Sabahı, Bayram sevinci ile ilimiz genelindeki tüm camiler tıklım tıklım doldu.

İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu’nun Habib-i Neccar Camiinde, Bayram Namazı öncesi vaaz verdi. Vaazda; “Bayramların sevinme ve sevindirme günleri olduğunu unutmamamız ve basit çıkarları, çekişmeleri, hırsları, anlamsız kırgınlıkları bir tarafa bırakıp, birlik olmamız gerektiği, Sevgi, saygı, hoşgörü ve güzelliklerle dolu olan bayramlarımızda, gönül kapılarımızı sonuna kadar açıp, şefkatle, merhametle tüm mü’min kardeşlerimizin elinden tutabilmeliyiz” vurgusunda bulundu.

Hamdi KAVİLLİOĞLU

Hatay İl Müftüsü

Bir Ayet

Onlar öyle (fâsıklar) ki, kesin söz verdikten sonra sözlerinden dönerler. Allah'ın ziyaret edilip hal ve hatırının sorulmasını istediği kimseleri ziyaretten vazgeçerler ve yeryüzünde fitne ve fesat çıkarırlar. İşte onlar gerçekten zarara uğrayanlardır. Bakara/27

Diyanet Radyo
Bir Hadis

Allah (CC) erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere lanet etsin.

Bir Dua

Ey Rabbim! Senden bildiğim ve bilmediğim hayrın hem çabuk, hem geç olanını istiyorum

İstatistikler

Camii Sayısı

 1010

Kur'an Kursu Sayısı

 260

K.Kursu Öğreticisi  256

İmam-Hatip Sayısı

 905

Müezzin Kayyım

 154

İdari Personel

147

Genel Toplam

 1462

Hatay Hava Durumu
HATAY
Hatay Hava Kalitesi