T.C. Hatay Valiliği İl Müftülüğü, Hatay, Antakya, Müftülük Haberleri
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Haberler
Reyhanlı’da 10 Öğrencimiz Hafızlıkla Taçlandı.
Reyhanlı’da 10 Öğrencimiz Hafızlıkla Taçlandı.
Reyhanlı Abdurrahman GÜLİZAR Yatılı Kız Kur’an Kursunda öğrenim gören ve hafızlıklarını tamamlayan öğrencilerimiz için Reyhanlı M. Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda taç giyme töreni düzenlendi. Törene İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İl Müftü Yardımcılarımız, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin ŞANVERDİ, İlçe Müftü vekili Yusuf KESER, komşu ilçe müftüleri, İl Müftülüğümüz Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü, öğrencilerin aileleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
Antakya İlçemizde 9 Hafızımız Taç Giydi.
Antakya İlçemizde 9 Hafızımız Taç Giydi.
Antakya İlçemiz Yavuz Selim Yatılı Kız Kur’an Kursunda hafızlığını tamamlayan öğrencilerimiz için 21 Kasım 2015 Cumartesi günü Antakya Kültür Merkezinde taç giyme töreni düzenlendi. Törene İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, Antakya Belediye Başkanı İsmail KİMYECİ, İl Müftü Yardımcılarımız, Antakya ve Defne İlçe Müftülerimiz, diğer ilçe müftüleri, İl Müftülüğümüz Şube Müdürleri, öğrencilerimizin aileleri ve vatandaşlarımız katıldı.
İskenderun’da Hafızlarımız Taçlarını Giydiler
İskenderun’da Hafızlarımız Taçlarını Giydiler
İskenderun İlçemiz Kemal Seher Özkan Yatılı Kız Kur’an Kursunda hafızlıklarını tamamlayan öğrencilerimiz için İskenderun Yazıcı Konservatuar Salonunda bir tören düzenlendi. Törene, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut KAYA, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi DİNGİL, İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet TAŞTAN, kurum müdürleri, çevre ilçe müftüleri, hafız öğrencilerimizin aileleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Aile Okulu Semineri Devam Ediyor
Aile Okulu Semineri Devam Ediyor
Hatay İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından organize edilen ve 4 ayrı mekanda 9 hafta sürecek olan “Aile Okulu” programını başlattı. Bu bağlamda, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU 18 Kasım 2015 tarihinde İl Müftülüğümüz Konferans Salonunda, 19 Kasım 2015 tarihinde de Miraç Camii Konferans Salonunda “Eşlerin Yakın Akrabalarıyla İlişkileri” konulu konferans verdi.
Adliyede Konferans
Adliyede Konferans
Denetimli serbestlik hükümlülerine yönelik Adliye binası Konferans Salonunda düzenli olarak konferanslar verilmektedir. Bu haftaki “Sabır ve Merhamet” konulu konferansı İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU verdi. Konferansa; Başsavcı Vekili Mustafa ÇİĞDEM, Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet GÜNEYLİ, İl Müftülüğümüz Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Fahri UÇAK, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanları ve hükümlüler katıldı.
Altınözü İlçe Müftülüğü Yeni Hizmet Binası Dualarla Açıldı
Altınözü İlçe Müftülüğü Yeni Hizmet Binası Dualarla Açıldı
Türkiye Diyanet Vakfı Altınözü Şubesi ve hayırseverlerimizin katkılarıyla yapımı tamamlanan Altınözü İlçe Müftülük Külliyesi'nin açılışı dualarla yapıldı.

Açılış törenine, Hatay Valisi Sayın Ercan TOPACA, Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat ALKAN, Vali Yardımcısı Bilal ÖLMEZ, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İl Müftü Yardımcılarımız, Altınözü Kaymakamı Bahattin Alp ARSLANKÖYLÜ, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat SARI, İlçe Müftüsü Mustafa ATİLLA, İlçe Müftüleri Altınözü Tokaçlı köyü Rum Ortodoks kilisesi papazı Mihail PAPAS, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İskenderun Sahiline Yapılacak Olan Nihal Atakaş Camii’nin Temeli Dualarla Atıldı.
İskenderun Sahiline Yapılacak Olan Nihal Atakaş Camii’nin Temeli Dualarla Atıldı.
İskenderun Sahiline yapılacak olan Nihal Atakaş Camii’nin temeli 13 Kasım 2015 Cuma günü saat 14.30’da dualarla atıldı. Temel atma törenine Hatay Valisi Sayın Ercan TOPACA, Kıbrıs Ekonomi Bakanı Sunat ATUN, Ticaret ve Sanayi Eski Bakanı Mehmet DÖNEN, Eski Hatay Valileri Abdulkadir SARI ve Zeki ŞANAL, Hatay Milletvekili Orhan KARASAYAR, Eski Milletvekili M. Ali BİLİCİ, Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat ALKAN, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA, Vali Yardımcısı Bilal ÖLMEZ, İlçe Kaymakamları, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Başdanışmanı Ahmet KARAYİĞİT, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Erdal KAYAPINAR, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kent Genel Müdürü Vedat GÜRGEN, Diyanet İşleri Başkanlığı Vakıflar Emlak Genel Müdürü Mehmet ERYİÇ, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan ULUDAĞ, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ, İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet TAŞTAN, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi DİNGİL, İlçe Müftüleri, İlçe Belediye Başkanları, İşadamı Recep ATAKAŞ ve Eşi Nihal ATAKAŞ, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İl Müftümüz Darül Eytam Vakfının Düzenlediği Programa Katıldı.
İl Müftümüz Darül Eytam Vakfının Düzenlediği Programa Katıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman ŞAHİN, Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat ALKAN, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, Darül Eytam Vakfının düzenlemiş olduğu 1. Yetim buluşması programına katıldı.
Habib-i Neccar Camii’nde Sabah Namazı Buluşmaları Devam Ediyor
Habib-i Neccar Camii’nde Sabah Namazı Buluşmaları Devam Ediyor
Habib-i Neccar Cami’nde Ramazan ayı hariç her Cumartesi devam eden “Sabah Namazı Buluşmaları” programına 14 Kasım 2015 Cumartesi Günü Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat ALKAN, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU ve vatandaşlar katıldı.

Hamdi KAVİLLİOĞLU

Hatay İl Müftüsü

Bir Ayet

Şu insanlar, çarçabuk geçen dünyayı seviyorlar da önlerindeki çetin bir günü (ahireti) ihmal ediyorlar. İnsan-Dehr/27

Diyanet Radyo
Bir Hadis

Biri Allah (c.c) korkusundan ağlayan diğeri Allah (c.c.) rızası için gece nöbet bekleyen iki gözü cehennem ateşi yakmaz.

Bir Dua

Bir kimsenin gücü yettiği halde, bakmakla yükümlü olduğu kimselerin hakkını zayi etmesi günah olarak ona yeter.

İstatistikler
İdari Personel :  120
Vaiz :    34
K.Kursu Öğreticisi :  255

İmam-Hatip Sayısı

892

Müezzin Kayyım

:  153

F.Kur'an Kursu Öğreticisi :  165

Vekil (26 İ.H) + (8 M.K)

:    34

Sözleşmeli (İ.H.)

:    5

Genel Toplam              : 1658

Camii Sayısı

 1018

Kur'an Kursu Sayısı

   273

   

 

Hatay Hava Durumu
HATAY
Hatay Hava Kalitesi