T.C. Hatay Valiliği İl Müftülüğü, Hatay, Antakya, Müftülük Haberleri
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Haberler
İL MÜFTÜMÜZ HAMDİ KAVİLLİOĞLU HOCAMIZIN KURBAN BAYRAMI MESAJI
İL MÜFTÜMÜZ HAMDİ KAVİLLİOĞLU HOCAMIZIN KURBAN BAYRAMI MESAJI
İslam âlemi olarak bir Kurban Bayramını daha idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Rabbimize ne kadar şükretsek azdır.
Kurban Bayramı günleri, Hz. İbrahim’in duasıyla müminlerin tek yürek, tek vücut oldukları, aynı iman ve aynı ruhla mübarek ve mukaddes topraklara gittikleri, birlik ve beraberlik içerisinde Kâbe’de tavaf ettikleri, Arafat’ta toplanarak hac farizasını yerine getirdikleri mübarek zaman dilimleridir. Kurban Bayramı günleri aynı zamanda bütün müminlerin Hz.İbrahim misali Rabbimizin kendilerine lütfettiği nimetlere şükranlarının bir ifadesi olarak Kurban ibadetini eda ettikleri mübarek vakitlerdir.
2014 Yılı Eylül Ayı İlçe Müftüler Toplantısı
2014 Yılı Eylül Ayı İlçe Müftüler Toplantısı
2014 Yılı Eylül Ayı İlçe Müftüler Toplantısı, 30.09.2014 Salı günü İl Müftülüğü toplantı salonunda, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU Hocamız başkanlığında yapıldı.

Kur’an Kurslarında 2014-2015 Eğitim Yılı Başladı
Kur’an Kurslarında 2014-2015 Eğitim Yılı Başladı
Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Kur’an Kurslarımızın 2014-2015 eğitim öğretim yılı başladı. Yeni eğitim öğretim yılının açılışı münasebetiyle Fatih Camii Kız Kur’an Kursu’nda bir tören düzenlendi.

2014-2015 Eğitim Yılı Kur'an Kursları Açılış Programı Yapıldı
2014-2015 Eğitim Yılı Kur'an Kursları Açılış Programı Yapıldı
20.09.2014 Cumartesi günü saat 10:00’da İl Müftülüğümüz toplantı salonunda, Kur’an Kursu öğreticilerimize; Din Eğitiminin önemini anlatmak, onları motive etmek ve gayretlerini arttırmak için toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya, başta Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanımız Sayın Murat Alkan hocamız olmak üzere, İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu hocamız, İl Müftü Yardımcıları, İlçe müftüleri, şube müdürleri ve il genelindeki Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.

Hafız Emrullah Şerifoğlu’nun Kur’an Tilaveti ile başlayan toplantı, Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof.Dr. Mehmet Görmez Hocamızın açılış mesajının okunması ile devam etti.

Kurban Komisyonu Toplandı.
Kurban Komisyonu Toplandı.
Kurban Bayramının yaklaşması dolayısıyla Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel başkanlığında Kurban Komisyonu Toplantısı 12.09.2014 Cuma günü İl Müftülüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya İl Müftümüz Sayın, Hamdi KAVİLLİOĞLU ve diğer komisyon üyeleri katıldı.
Ovakent Kur’an Kursu Büyük Bir Coşkuyla Açıldı.
Ovakent Kur’an Kursu Büyük Bir Coşkuyla Açıldı.
Antakya İlçemize bağlı Ovakent Mahallesinde inşaatı tamamlanan Kur’an Kursunun açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Açılışa İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU, Antakya Belediye Başkanı Sayın İsmail KİMYECİ, Daire Müdürleri ve büyük bir halk topluluğu katıldı.
Hatay Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel’den Müftülüğümüze Veda Ziyareti…
Hatay Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel’den Müftülüğümüze Veda Ziyareti…
Hatay Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Ertan Yücel İl Müftülüğümüze veda ziyaretinde bulundu. Emekli olan Sayın Vali Yardımcımız, İl Müftümüze ve Müftülük personeline çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Fahri Kur'an Kursu Öğreticilik Sınav Sonucu
Fahri Kur'an Kursu Öğreticilik Sınav Sonucu
11 Eylül Tarihinde İl Müftülüğünde yapılan Fahri Öğreticilik Sınav Sonuçları açıklanmıştır.

Genel Liste İçin Tıklayınız

Sınav Sonucuna Göre Başarılı Olanların Listesi İçin TıklayınızFAHRİ KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİ ALIMI SINAV İLANI
FAHRİ KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİ ALIMI SINAV İLANI
Hatay İl müftülüğünce 11 Eylül perşembe Günü Fahri Kur'an Kursu öğreticisi olmak isteyenler arasında sınav yapılacaktır. bu sınav dışında alım yapılmayacaktır.
buna göre;
1. Müftülüğümüz, aşağıda belirtilen sayının iki katı kadar öğretici Yeterlilik Puanına göre sınava alınacaktır.

2.Sınav 11 Eylül 2014 Perşembe günü İl Müftülüğünde yapılacak ve sonuçlar 15 Eylül Pazartesi günü web sayfamızda ilan edilecektir.

3. Geçici öğretici olarak görevlendirilmek üzere Yapılacak sınava, yeterlik sınavından en yüksek puanı olandan başlamak kaydıyla ihtiyacın iki katına kadar istekli, sözlü mülakata tabi tutulacak yeterlik ve sözlü mülakat puanının ortalaması alınarak puanı en yüksek olandan başlanmak üzere sınav sonucu ilan edilecektir.

Hamdi KAVİLLİOĞLU

Hatay İl Müftüsü

Bir Ayet

Gerçek şu ki, kâfir olanları (azap ile) korkutsan da korkutmasan da onlar için birdir; iman etmezler. Bakara/6

Diyanet Radyo
Bir Hadis

Allah (c.c)'a yemin ederimki, Allah (c.c)'ın bir kimseye senin sayende hidayet vermesi, senin için kırmızı develere malik olmaktan hayırlıdır.

Bir Dua

Ya Rabb! Senin îzzet ve kudretine sığınırım ki, senden başka hiç bir ilâh yoktur. Ve sen ölmezsin. Cin ve insanlar ise ölürler.

İstatistikler

Camii Sayısı

 1010

Kur'an Kursu Sayısı

 260

K.Kursu Öğreticisi  256

İmam-Hatip Sayısı

 905

Müezzin Kayyım

 154

İdari Personel

147

Genel Toplam

 1462

Hatay Hava Durumu
HATAY
Hatay Hava Kalitesi