T.C. Hatay Valiliği İl Müftülüğü, Hatay, Antakya, Müftülük Haberleri
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Tosyalı Camii İbadete Açıldı.
Tosyalı Camii İbadete Açıldı.
Tosyalı Holding tarafından İskenderun İlçesi Azganlık Mahallesinde yaptırılan Tosyalı Camii’nin 17 Ekim 2014 Cuma günü dualarla açılışı yapıldı.
Vefat Eden Din Görevlilerimiz İçin Mevlid-i Şerif Okundu.
Vefat Eden Din Görevlilerimiz İçin Mevlid-i Şerif Okundu.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, ahirete irtihal etmiş din görevlilerimiz, İmam-Hatip öğretmenlerimiz, cami cemaatimiz ve tüm geçmişlerimizin ruhuna ithafen, 16 Ekim 2014 Perşembe akşamı Habib-i Neccar Camii’nde İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Mevlid-i Şerif okundu.
Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanımız Konferansta Din Görevlilerimize Hitap Etti.
Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanımız Konferansta Din Görevlilerimize Hitap Etti.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla İlimizde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sayın Bünyamin ALBAYRAK, Din Görevlilerimize yönelik düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katıldı. Konferans 15 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 10.00’da Hatay Büyükşehir Belediyesi HATMEK Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
İl Müftümüzden Esnaflarımıza ziyaret.
İl Müftümüzden Esnaflarımıza ziyaret.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İl Müftü Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve Müftülük Personeli tarafından esnaflar ziyaret edildi.
İl Müftümüz Defne İlçe Müftülüğünün Düzenlediği Programa Konuşmacı Olarak Katıldı.
İl Müftümüz Defne İlçe Müftülüğünün Düzenlediği Programa Konuşmacı Olarak Katıldı.
Defne İlçe Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle “Cami ve Gençlik” konulu konferans düzenlendi. 14 Ekim 2014 Salı günü saat 10.00’da Armutlu Camii Taziye Salonunda gerçekleşen konferansa İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, Defne Kaymakamı Hakkı UZUN, Defne Belediye Başkanı İbrahim DEMİR, Antakya Belediye Başkanı İsmail KİMYECİ, Din Görevlileri ve vatandaşlarımız katıldı.
Hacılarımız dönüş yolunda…
Hacılarımız dönüş yolunda…
2014 Yılı Hac Mevsiminde İlimizden Hac Görevini ifa etmek amacıyla kutsal topraklara giden vatandaşlarımız hac görevini yapmış olmanın mutluluğu içinde ve O mukaddes beldeleri şimdiden özlemiş bir halde memlekete dönüyorlar…
GENÇLERLE CAMİDE BULUŞUYORUZ
GENÇLERLE CAMİDE BULUŞUYORUZ


Diyanet İşleri Başkalığı'nın 2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması olarak belirlediği "Cami ve Gençlik" teması çerçevesinde, 17 Ekim 2014 Cuma akşamı Akşam Namazı sonrası Habib-i Neccar Camii'nde "Gençlerle Şehrin Kalbinde Buluşuyoruz" programıyla genç kardeşlerimizle Camide buluşma programı düzenlenmiştir.

Gençlik merkezi ile ortak düzenlediğimiz programa tüm halkımız ve gençlerimiz davetlidir.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Açılış Programı Habib-i Neccar Camii’nde yapıldı.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Açılış Programı Habib-i Neccar Camii’nde yapıldı.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, 13 Ekim 2014 Pazartesi günü Habib-i Neccar Camii’nde açılış programı düzenlendi. Programa; Vali Yardımcımız Sayın Hakkı ÜNAL, İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU, İl Müftü Yardımcılarımız, Defne İlçe Müftümüz, Şube Müdürlerimiz, Müftülük Personeli, Din Görevlilerimiz, emekli Din görevlileri ve vatandaşlarımız katıldı.
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI
Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından her yıl 1-7 Ekim arası “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu yıl haftanın Kurban bayramı günlerine denk gelmesi sebebiyle 13-19 Ekim Tarihlerine alınmıştır. Camiler, Müslümanların günde beş vakit, cemaatle namaz kıldıkları, cuma ve bayram namazlarını eda ettikleri ibadet mekânlarıdır. Yüce dinimizin temel müesseselerinin en başta geleni hiç şüphesiz ki, cami ve mescidlerdir. Cami ve mescidler, Cenâb-ı Allah’ın yeryüzündeki evi konumunda olan Kâbe’nin şubeleridir. Camiler mü’minleri Allah’ın birliği etrafında toplayan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan ibadet mekanlarıdır. Dil, renk, ırk ve kültür farkı gözetilmeksizin milyonlarca insan, her gün camilere gider ve omuz omuza saf tutar, ibadet eder ve huzur bulurlar.

Hamdi KAVİLLİOĞLU

Hatay İl Müftüsü

Bir Ayet

Gerçek şu ki, kâfir olanları (azap ile) korkutsan da korkutmasan da onlar için birdir; iman etmezler. Bakara/6

Diyanet Radyo
Bir Hadis

Allah (c.c)'a yemin ederimki, Allah (c.c)'ın bir kimseye senin sayende hidayet vermesi, senin için kırmızı develere malik olmaktan hayırlıdır.

Bir Dua

Ya Rabb! Senin îzzet ve kudretine sığınırım ki, senden başka hiç bir ilâh yoktur. Ve sen ölmezsin. Cin ve insanlar ise ölürler.

İstatistikler

Camii Sayısı

 1010

Kur'an Kursu Sayısı

 272

K.Kursu Öğreticisi  257

İmam-Hatip Sayısı

 914

Müezzin Kayyım

 149

İdari Personel

152

Genel Toplam

 1472

Hatay Hava Durumu
HATAY
Hatay Hava Kalitesi