T.C. Hatay Valiliği İl Müftülüğü, Hatay, Antakya, Müftülük Haberleri
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Aile Okulu Semineri Devam Ediyor
Aile Okulu Semineri Devam Ediyor
Hatay İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından organize edilen ve 4 ayrı mekanda 9 hafta sürecek olan “Aile Okulu” programını başlattı. Bu bağlamda, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU 18 Kasım 2015 tarihinde İl Müftülüğümüz Konferans Salonunda, 19 Kasım 2015 tarihinde de Miraç Camii Konferans Salonunda “Eşlerin Yakın Akrabalarıyla İlişkileri” konulu konferans verdi.
Adliyede Konferans
Adliyede Konferans
Denetimli serbestlik hükümlülerine yönelik Adliye binası Konferans Salonunda düzenli olarak konferanslar verilmektedir. Bu haftaki “Sabır ve Merhamet” konulu konferansı İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU verdi. Konferansa; Başsavcı Vekili Mustafa ÇİĞDEM, Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet GÜNEYLİ, İl Müftülüğümüz Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Fahri UÇAK, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanları ve hükümlüler katıldı.
Altınözü İlçe Müftülüğü Yeni Hizmet Binası Dualarla Açıldı
Altınözü İlçe Müftülüğü Yeni Hizmet Binası Dualarla Açıldı
Türkiye Diyanet Vakfı Altınözü Şubesi ve hayırseverlerimizin katkılarıyla yapımı tamamlanan Altınözü İlçe Müftülük Külliyesi'nin açılışı dualarla yapıldı.

Açılış törenine, Hatay Valisi Sayın Ercan TOPACA, Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat ALKAN, Vali Yardımcısı Bilal ÖLMEZ, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İl Müftü Yardımcılarımız, Altınözü Kaymakamı Bahattin Alp ARSLANKÖYLÜ, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat SARI, İlçe Müftüsü Mustafa ATİLLA, İlçe Müftüleri Altınözü Tokaçlı köyü Rum Ortodoks kilisesi papazı Mihail PAPAS, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İskenderun Sahiline Yapılacak Olan Nihal Atakaş Camii’nin Temeli Dualarla Atıldı.
İskenderun Sahiline Yapılacak Olan Nihal Atakaş Camii’nin Temeli Dualarla Atıldı.
İskenderun Sahiline yapılacak olan Nihal Atakaş Camii’nin temeli 13 Kasım 2015 Cuma günü saat 14.30’da dualarla atıldı. Temel atma törenine Hatay Valisi Sayın Ercan TOPACA, Kıbrıs Ekonomi Bakanı Sunat ATUN, Ticaret ve Sanayi Eski Bakanı Mehmet DÖNEN, Eski Hatay Valileri Abdulkadir SARI ve Zeki ŞANAL, Hatay Milletvekili Orhan KARASAYAR, Eski Milletvekili M. Ali BİLİCİ, Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat ALKAN, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA, Vali Yardımcısı Bilal ÖLMEZ, İlçe Kaymakamları, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Başdanışmanı Ahmet KARAYİĞİT, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Erdal KAYAPINAR, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kent Genel Müdürü Vedat GÜRGEN, Diyanet İşleri Başkanlığı Vakıflar Emlak Genel Müdürü Mehmet ERYİÇ, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan ULUDAĞ, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ, İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet TAŞTAN, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi DİNGİL, İlçe Müftüleri, İlçe Belediye Başkanları, İşadamı Recep ATAKAŞ ve Eşi Nihal ATAKAŞ, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İl Müftümüz Darül Eytam Vakfının Düzenlediği Programa Katıldı.
İl Müftümüz Darül Eytam Vakfının Düzenlediği Programa Katıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman ŞAHİN, Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat ALKAN, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, Darül Eytam Vakfının düzenlemiş olduğu 1. Yetim buluşması programına katıldı.
Habib-i Neccar Camii’nde Sabah Namazı Buluşmaları Devam Ediyor
Habib-i Neccar Camii’nde Sabah Namazı Buluşmaları Devam Ediyor
Habib-i Neccar Cami’nde Ramazan ayı hariç her Cumartesi devam eden “Sabah Namazı Buluşmaları” programına 14 Kasım 2015 Cumartesi Günü Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat ALKAN, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU ve vatandaşlar katıldı.
AİLE VE DİNİ REHBERLİK BÜROSU ÇALIŞTAYI YAPILDI
AİLE VE DİNİ REHBERLİK BÜROSU ÇALIŞTAYI YAPILDI
İl Müftülüğümüz bünyesinde bulunan Aile ve Dini Rehberlik Bürosu faaliyetlerinin, il geneline yayılması ve çalışmaların daha etkin ve koordineli yapılması amacıyla Müftülüğümüz toplantı salonunda İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU başkanlığında, İl Müftü yardımcısı Mustafa KARA, İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu üyeleri ve 15 ilçe temsilcisi vaiz ve Kur’an kursu öğreticisi ile çalıştay yapıldı.
İl Müftümüz İmam Hatip Okulları Pansiyonlarında Görevli Öğreticilerle Toplantı Yaptı.
İl Müftümüz İmam Hatip Okulları Pansiyonlarında Görevli Öğreticilerle Toplantı Yaptı.
İl Müftülüğümüz ile Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde, İmam-Hatip Okullarımızın pansiyonlarında D grubu Kur’an Kurslarımız açıldı. İlimizde yer alan ve pansiyonu bulunan 8 İmam-Hatip Okulunda 32 öğreticiyle hizmet veren kurslarımızda, öğrencilerimize başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere temel dini bilgiler, tefsir, hadis vb. derslerin verilerek, öğrencilerin bilgi birikimlerinin yanında manevi açıdan yetişmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu projede öğreticiler öğrencilerin etüt ve boş saatlerinde öğrencilerin başında durmakta cemaatle namaz kılma bilinci aşılamakta, psiko-sosyal rehberlik yapmaktadır.
2015-2016 UMRE KAYITLARI BAŞLADI.
2015-2016 UMRE KAYITLARI BAŞLADI.
Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu 2015-2016 Umre Organizasyonu tur ve fiyatları belli olmuştur.

Hamdi KAVİLLİOĞLU

Hatay İl Müftüsü

Bir Ayet

Gözleri horluktan aşağı düşmüş bir halde kendilerini zillet bürür. Halbuki onlar, sapasağlam iken de secdeye davet ediliyorlardı (fakat yine secde etmiyorlardı). Kalem/43

Diyanet Radyo
Bir Hadis

Cenabı Hakkın rızası aranan bir ilmi sırf dünya metaına nail olmak için öğrenen bir kimse, kıyamet gününde cennet'in kokusunu bile duymaz.

Bir Dua

Ey Rabbim! Senin ezelî ilminde bir iş benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akıbeti hakkında hayırlı ise onu bana takdir et ve müyesser kıl. Sonra onun bereketini ver.

İstatistikler
İdari Personel :  120
Vaiz :    34
K.Kursu Öğreticisi :  255

İmam-Hatip Sayısı

892

Müezzin Kayyım

:  153

F.Kur'an Kursu Öğreticisi :  165

Vekil (26 İ.H) + (8 M.K)

:    34

Sözleşmeli (İ.H.)

:    5

Genel Toplam              : 1658

Camii Sayısı

 1018

Kur'an Kursu Sayısı

   273

   

 

Hatay Hava Durumu
HATAY
Hatay Hava Kalitesi