T.C. Hatay Valiliği İl Müftülüğü, Hatay, Antakya, Müftülük Haberleri
BERAT KANDİLİ MESAJI
BERAT KANDİLİ MESAJI
BERAT KANDİLİ MESAJI

Bu hafta cumartesi gününü Pazar Gününe bağlayan gece Cenab-ı Hakk’ın lütfu ve inayetiyle yeni bir Berat Kandilini daha idrak edeceğiz. Hızla akıp giden ömür içerisinde böylesine bir geceye bir kez daha eriştirip bizlere güzel bir fırsat bahşettiği için Cenab-ı Hakk’a ne kadar hamd ü sena etsek ve ne kadar şükretsek azdır.
GEÇİCİ ÖĞRETİCİ SINAVI DUYURUSU
GEÇİCİ ÖĞRETİCİ SINAVI DUYURUSU
İlimiz İlçe Müftülüklerinde ihtiyaç duyulan Geçici Öğretici ihtiyaçlarını karşılamak üzere ilgi Mülakat sınavıyla Bayan ve Erkek adaylardan “Geçici Öğretici” alınacaktır. Halen İlçe Müftülükleri emrinde görev yapan öğreticilerin görevlendirmeleri devam edeceğinden tekrar sınava girmelerine gerek yoktur.
Cemil Nezahat Güler Camii ve Kur’an Kursu Dualarla Açıldı
Cemil Nezahat Güler Camii ve Kur’an Kursu Dualarla Açıldı
İskenderun İlçemizde hayırsever Cem Yusuf GÜLER tarafından yaptırılan Cemil – Nezahat Güler Camii ve Yatılı Erkek Kur’an Kursu dualarla açıldı. Açılış törenine, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İskenderun Kaymakamı H. Hasan ÖZYİĞİT, İskenderun İlçe Müftümüz Mehmet TAŞTAN, hayırsever Cem Yusuf GÜLER, din görevlilerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.
2016 Yılı Hac Semineri Sona Erdi
2016 Yılı Hac Semineri Sona Erdi
2016 Yılı Hac Organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve A Grubu Seyahat Acentaları aracılığıyla Hacca gidecek vatandaşlarımıza yönelik seminer programı düzenlenmiştir. Antakya İlçesi TOKİ Camii’nde 09 Mayıs 2016 Pazartesi günü başlayan seminer 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü sona erdi.
Mayıs Ayı İlçe Müftüler Toplantısı Yapıldı
Mayıs Ayı İlçe Müftüler Toplantısı Yapıldı
2016 Yılı Mayıs ayı İlçe Müftüler toplantısı, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU başkanlığında Narlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda yapıldı. İlçe Müftüleri toplantısına, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU başta olmak üzere, İl Müftü Yardımcımız Mustafa KARA ve tüm ilçe müftüleri katıldı.
İl Müftümüz Kırıkhan İlçemizde Konferans Verdi.
İl Müftümüz Kırıkhan İlçemizde Konferans Verdi.
Kırıkhan İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından organize edilen “Aile Okulu” programı kapsamında, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU Kırıkhan Merkez Kız Kur’an Kursu Konferans Salonunda “Eşlerin Yakın Akrabalarıyla İlişkileri” konulu konferans verdi.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık İl Finali Yapıldı
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık İl Finali Yapıldı
2016 Yılı “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından tertip edilen “Erkek Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık” yarışmalarında ilimizi temsil edecek din görevlilerinin tespiti için yarışma düzenlendi. İl Müftülüğümüz Konferans Salonunda gerçekleştirilen yarışmada, İlçe Müftülüklerinde birinci olan din görevlileri il birincisi olabilmek için çaba harcadılar.
İl Müftümüzden Barış ÖZAL’a Ziyaret
İl Müftümüzden Barış ÖZAL’a Ziyaret
İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, Özal Müzik Ses Haberleşme Güvenlik Sistemleri Ticaret’in sahibi Barış ÖZAL’ı ziyaret etti. Ziyarette, İl Müftü Yardımcımız Mustafa KARA, Şube Müdürümüz Mehmet YOLCU, Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şube Personeli Bünyamin GEDİK hazır bulundular.


Miraç Kandili Dualarla İdrak Edildi…
Miraç Kandili Dualarla İdrak Edildi…
Recep ayının 27. gecesi olarak bilinen Miraç Kandili münasebetiyle İl Müftülüğümüz ile Defne İlçe Müftülüğümüzün organize ettiği ana program Defne İlçemiz Armutlu Camii’nde icra edildi. Bu program dışında İl Müftülüğümüz tarafından; Ulu Cami, Mehmet İpek, Hatice Ana, Hacı Suat Yılmaz ve TOKİ camilerinde, Antakya İlçe Müftülüğümüzce Habib-i Neccar Camii’nde, Hatay İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından da Hz. Miraç Camii'nde kandil özel programları düzenlendi. Ayrıca, ilimizde tüm camilerde kandil programları düzenlendi.
2016 Yılı Hac Seminer Programı
2016 Yılı Hac Seminer Programı
2016 Yılı Hac Organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve A Grubu Seyahat Acentaları aracılığıyla Hacca gidecek vatandaşlarımıza yönelik seminer programı düzenlenmiştir. Seminer, Antakya İlçesi TOKİ Camii’nde 09-11 Mayıs 2016 tarihlerinde 08:00 - 12:20 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Şehit Polis Yusuf Erin Dualarla Uğurlandı.
Şehit Polis Yusuf Erin Dualarla Uğurlandı.
01 Mayıs 2016 Pazar günü, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne yapılan bombalı araç saldırısı sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olan Polis Memuru Yusuf ERİN için, Dörtyol ilçemizde tören düzenlendi.Hamdi KAVİLLİOĞLU

Hatay İl Müftüsü

Bir Ayet

Biz, vaktiyle 'bahçe sahipleri' ne belâ verdiğimiz gibi, onlara da belâ verdik. Hani onlar (bahçe sahipleri), sabah olurken (kimse görmeden) onu (mahsullerini) devşireceklerine yemin etmişlerdi. Kalem/17

Bir Hadis

Cahiller cesur olurlar.

Bir Dua

Ey Rabbim! Saçımı ve yüzümü ateşten koru. Senin himâyenden başka bir himâyenin bulunmadığı günde beni Arş'ının gölgesi altında gölgelendir.

Diyanet Radyo
İstatistikler
İdari Personel :  120
Vaiz :    37
K.Kursu Öğreticisi :  258

İmam-Hatip Sayısı

896

Müezzin Kayyım

:  147

F.Kur'an Kursu Öğreticisi :  268

Vekil (25 İ.H) + (9 M.K)

:    34

Sözleşmeli (İ.H.)

:    29

Genel Toplam              : 1789

Camii Sayısı

 1027

Kur'an Kursu Sayısı

  273

D Grubu Kurs Sayısı 157

 

Hatay Hava Durumu
HATAY
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın