T.C. Hatay Valiliği İl Müftülüğü, Hatay, Antakya, Müftülük Haberleri
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
İl Müftümüzden Esnaflarımıza ziyaret.
İl Müftümüzden Esnaflarımıza ziyaret.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İl Müftü Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve Müftülük Personeli tarafından esnaflar ziyaret edildi.
İl Müftümüz Defne İlçe Müftülüğünün Düzenlediği Programa Konuşmacı Olarak Katıldı.
İl Müftümüz Defne İlçe Müftülüğünün Düzenlediği Programa Konuşmacı Olarak Katıldı.
Defne İlçe Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle “Cami ve Gençlik” konulu konferans düzenlendi. 14 Ekim 2014 Salı günü saat 10.00’da Armutlu Camii Taziye Salonunda gerçekleşen konferansa İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, Defne Kaymakamı Hakkı UZUN, Defne Belediye Başkanı İbrahim DEMİR, Antakya Belediye Başkanı İsmail KİMYECİ, Din Görevlileri ve vatandaşlarımız katıldı.
Hacılarımız dönüş yolunda…
Hacılarımız dönüş yolunda…
2014 Yılı Hac Mevsiminde İlimizden Hac Görevini ifa etmek amacıyla kutsal topraklara giden vatandaşlarımız hac görevini yapmış olmanın mutluluğu içinde ve O mukaddes beldeleri şimdiden özlemiş bir halde memlekete dönüyorlar…
GENÇLERLE CAMİDE BULUŞUYORUZ
GENÇLERLE CAMİDE BULUŞUYORUZ


Diyanet İşleri Başkalığı'nın 2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması olarak belirlediği "Cami ve Gençlik" teması çerçevesinde, 17 Ekim 2014 Cuma akşamı Akşam Namazı sonrası Habib-i Neccar Camii'nde "Gençlerle Şehrin Kalbinde Buluşuyoruz" programıyla genç kardeşlerimizle Camide buluşma programı düzenlenmiştir.

Gençlik merkezi ile ortak düzenlediğimiz programa tüm halkımız ve gençlerimiz davetlidir.
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI
Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından her yıl 1-7 Ekim arası “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu yıl haftanın Kurban bayramı günlerine denk gelmesi sebebiyle 13-19 Ekim Tarihlerine alınmıştır. Camiler, Müslümanların günde beş vakit, cemaatle namaz kıldıkları, cuma ve bayram namazlarını eda ettikleri ibadet mekânlarıdır. Yüce dinimizin temel müesseselerinin en başta geleni hiç şüphesiz ki, cami ve mescidlerdir. Cami ve mescidler, Cenâb-ı Allah’ın yeryüzündeki evi konumunda olan Kâbe’nin şubeleridir. Camiler mü’minleri Allah’ın birliği etrafında toplayan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan ibadet mekanlarıdır. Dil, renk, ırk ve kültür farkı gözetilmeksizin milyonlarca insan, her gün camilere gider ve omuz omuza saf tutar, ibadet eder ve huzur bulurlar.
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLAMA KOMİSYONU SAYIN VALİMİZİ ZİYARET ETTİ
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLAMA KOMİSYONU SAYIN VALİMİZİ ZİYARET ETTİ
Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Kutlama Komisyonu, Sayın Valimiz Ercan TOPACA'yı ziyaret etti. Ziyarette İl Müftümüz Hafta İle ilgili bilgiler vererek yapılacak etkinlikleri anlattı. Sayın Valimiz bu ve benzeri önemli günlerin halkımızın birlik ve beraberliğini pekiştirmesi yönünden önemli olduğunu vurguladı.

Daha sonra heyet Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doc.Dr. Lütfü SAVAŞ'ı ziyaret ettiler. Ziyaretten ziyadesiyle memnun kalan SAVAŞ bu gibi etkinliklerde Belediye olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız dedi. Hafta ile ilgili Bilboard ve Raket afişlerinin asılması için talimat verdi.
FAHRİ ÖKSÜZ CAMİİ İBADETE AÇILDI
FAHRİ ÖKSÜZ CAMİİ İBADETE AÇILDI
İlimizin önde gelen hayırseverlerinden işadamı Fahri ÖKSÜZ tarafından Antakya ilçemizde yaptırılan Fahri ÖKSÜZ Camii İbadete açıldı. 3 ekim 2014 tarihinde cuma namazı ile ibadete açılan camide İlahiyatçı Mecit ERÇİN vaaz verdi. ERÇİN vaazında hayırseverlerin böyle güzide eserler yaptırmalarının önemine değindi. İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU Hocamız Cuma Hutbesi irad etti. Akabinde Cuma Namazını da kıldıran İl Müftüsü Hamdi KAVİLLİOĞLU Fahri ÖKSÜZ'e teşekkür etti ve dualarla cami açılışı yapıldı. namaz sonrası cemaate ikram yapıldı.


KURBAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
KURBAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
Kurban Bayramı İlimizde birlik ve beraberlik duygularıyla kutlandı. Bayram Dolayısıyla İl Müftümüz Habib-i Neccar Camiinde Bayram Vaazı verdi. Vaazında birlik ve beraberlik vurgusu yapan İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU İslam ülkelerinde yaşanan zulüm ve sıkıntılara da değinerek O kardeşlerimizin de böyle bayramlar yapabilmeleri için dua etmeliyiz dedi. Bayram namazı sonrası Camide Sayın Valimiz Ercan TOPACA'nın katılımlarıyla cami cemaatiyle bayramlaşma yapıldı.
Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Toplantı Yapıldı.
Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Toplantı Yapıldı.
01.10.2014 Çarşamba günü İl Müftülüğü toplantı salonunda, ilimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla toplantı yapıldı. 2014 yılı “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” teması olarak belirlenen “Cami ve Gençlik” teması çerçevesinde gençleri camilerle buluşturmak amacıyla yapılması gerekenlerin görüşüldüğü toplantıya; İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İl Müftü Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Hamdi KAVİLLİOĞLU

Hatay İl Müftüsü

Bir Ayet

Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur. Ahzap/36

Diyanet Radyo
Bir Hadis

Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir.

Bir Dua

Yâ Allah! Sen benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni sen yarattın ve ben senin kulunum. Ve ben îman ve ubûdiyyetimde gücüm yettiği kadar senin ahd ü misâkın üzereyim.

İstatistikler

Camii Sayısı

 1010

Kur'an Kursu Sayısı

 260

K.Kursu Öğreticisi  256

İmam-Hatip Sayısı

 905

Müezzin Kayyım

 154

İdari Personel

147

Genel Toplam

 1462

Hatay Hava Durumu
HATAY
Hatay Hava Kalitesi