T.C. Hatay Valiliği İl Müftülüğü, Hatay, Antakya, Müftülük Haberleri
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
SINAV İLANI
SINAV İLANI
HATAY MÜFTÜLÜĞÜNDEN İLAN
İlimizde Münhal bulunan ilişik listede unvanı, sınıfı ve derecesi yazılı kadrolara Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince yarışma sınavı ile atama yapılacaktır.
2015 Yılı Hac Semineri Başladı.
2015 Yılı Hac Semineri Başladı.
2015 Yılı Hac Organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve A Grubu Seyahat Acentaları aracılığıyla Hacca gidecek vatandaşlarımıza yönelik planlanan seminer programı 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü, İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU’nun “İbadet Bilinci ve Hac İbadeti” konulu dersi ile Antakya İlçesi TOKİ Camii’nde başladı.
2015 Yılı Mayıs Ayı İlçe Müftüler Toplantısı Arsuz İlçemizde Yapıldı
2015 Yılı Mayıs Ayı İlçe Müftüler Toplantısı Arsuz İlçemizde Yapıldı
2015 Yılı Mayıs Ayı İlçe Müftüler Toplantısı, Arsuz İlçemizde, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU başkanlığında yapıldı.

Hatay İl Müftülüğü ile ilçe Müftülükleri arasında yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, koordinasyonu güçlendirmek amacıyla, her ay ilimizin farklı bir ilçesinde planlanan İlçe Müftüleri toplantısına, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU başta olmak üzere tüm ilçe müftüleri ve ilçe müftü vekilleri katıldı.
Aile ve Dini Rehberlik Büromuzdan “Aile İçi İletişim” Konulu Konferans…
Aile ve Dini Rehberlik Büromuzdan “Aile İçi İletişim” Konulu Konferans…
İl Müftülüğümüz Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından “Aile İçi İletişim” konulu konferans düzenlendi. Dr. Semin GÜLER OĞURTAN’IN konuşmacı olarak katıldığı programa, İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU, İl Müftü Yardımcılarımız Cafer EROL ve Mehmet Emin OKUYUCU, Antakya İlçe Müftümüz Necati ŞAFAK, Şube Müdürlerimiz, İl Müftülüğü personeli, din görevlilerimiz ve vatandaşlar katıldı.
Dini Bilgiler Bilgi Yarışması İl Finali HATMEK’TE Yapıldı.
Dini Bilgiler Bilgi Yarışması İl Finali HATMEK’TE Yapıldı.
Kur’an Kursları öğrencileri arasında yapılan dini bilgiler bilgi yarışması il finali HATMEK Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Kur’an Kurslarında öğrenim gören erkek ve kız öğrenciler için ayrı ayrı düzenlendi.


Aile Haftası İle İlgili Panel Düzenlendi.
Aile Haftası İle İlgili Panel Düzenlendi.
“Aile Haftası” münasebetiyle İl Müftülüğümüz Konferans Salonunda panel düzenlendi. Panele İl Müftü Vekili Cafer EROL, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut ALDATMAZ, Antakya İlçe Müftüsü Necati ŞAFAK, Din Görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
MİRAC KANDİLİ MESAJI
MİRAC KANDİLİ MESAJI
15 Mayıs Cuma gününü 16 Mayıs Cumartesi gününe bağlayan gece, mübarek bir yolculuğun, manevi bir yükselişinin ifadesi olan, ilahi lütuf ve ihsanla dolu Mirac Kandilini idrak edeceğiz.

Mirac, Kur’an-ı Kerim’de şöyle ifade edilmektedir: “Kendisine ayetlerimizden (ibretli sahneler) bir kısmını gösterelim diye kulu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksaya götüren Allah’ın şanı yücedir. Şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir”(İsra-1)
İl Müftümüzden Mevlüd Bilgin’e Ziyaret.
İl Müftümüzden Mevlüd Bilgin’e Ziyaret.
İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU başkanlığında, İl Müftü Yardımcılarımız Cafer EROL ve M. Emin OKUYUCU, Şube Müdürü Mehmet YOLCU, Antakya İlçemiz Altuğ Gazanfer Gülen Camii Müezzin Kayyımı Mehmet BİLGİN’in babası Mevlüd BİLGİN’i evinde ziyaret ettiler.

Güzel Kur’an Okuma Yarışması Finalistinden İl Müftümüze Ziyaret.
Güzel Kur’an Okuma Yarışması Finalistinden İl Müftümüze Ziyaret.
Kur’an Kursları öğrencileri arasında düzenlenen Güzel Kur’an Okuma yarışmasında Hatay İl Birincisi ve Bölge birincisi olan, Ankara’da düzenlenen yarışmada da Türkiye finaline kalan 7 öğrencinin arasına giren, Antakya İlçe Müftülüğü Merkez Yatılı Kur’an Kursu Öğrencisi Ali AKSOY, babası Murat AKSOY’la birlikte İl Müftümüzü makamında ziyaret etti.

Hamdi KAVİLLİOĞLU

Hatay İl Müftüsü

Bir Ayet

Ey insan! Şüphe yok ki sen Rabbine karşı çaba üstüne çaba göstermektesin sonunda O'na varacaksın. İnşikak/7

Diyanet Radyo
Bir Hadis

Cennet, onun ayakları altındadır.

Bir Dua

Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum.

İstatistikler
İdari Personel :  120
Vaiz :    34
K.Kursu Öğreticisi :  255

İmam-Hatip Sayısı

892

Müezzin Kayyım

:  153

F.Kur'an Kursu Öğreticisi :  165

Vekil (26 İ.H) + (8 M.K)

:    34

Sözleşmeli (İ.H.)

:    5

Genel Toplam              : 1658

Camii Sayısı

 1018

Kur'an Kursu Sayısı

   273

   

 

Hatay Hava Durumu
HATAY
Hatay Hava Kalitesi