T.C. Hatay Valiliği İl Müftülüğü, Hatay, Antakya, Müftülük Haberleri
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
İl Müftümüz Açık Cezaevi’nde İftara Katıldı.
İl Müftümüz Açık Cezaevi’nde İftara Katıldı.
İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU, 15 Temmuz Salı günü Açık Cezaevinde iftara katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu seneki Ramazan ayı için belirlenen “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” teması çerçevesinde gerçekleşen iftara; İl Müftü Yardımcılarımız, İl Müftülüğümüz Şube Müdürlerimiz, cezaevi savcısı, cezaevi müdürü, cezaevinde görev yapan vaizlerimiz ve cezaevi personeli de katıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Prof.Dr. Ali Erbaş Hocamızdan ilimize ziyaret.
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Prof.Dr. Ali Erbaş Hocamızdan ilimize ziyaret.
12.07.2004 Cumartesi günü ilimize irşad faaliyetleri çerçevesinde ilimize gelen Genel Müdürümüz, Ziyaretine, İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu Hocamızla beraber İskenderun İlçesindeki Kemal Seher Özkan Yatılı Hafızlık Kur’an Kursundan başladı.
İl Müftümüz Suriyeli ailelerle iftarda buluştu.
İl Müftümüz Suriyeli ailelerle iftarda buluştu.
İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU, din görevlimiz Mehmet BİLGİN’in evinde Suriyeli ailelerle iftarda bir araya geldi.
Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin LEKESİZ, Altınözü ilçemizde kalan Suriyelilerle iftar açtı.
Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin LEKESİZ, Altınözü ilçemizde kalan Suriyelilerle iftar açtı.
Hatay Valisi Sayın M. Celalettin LEKESİZ Altınözü ilçemizdeki eski Tekel binası konaklama tesislerinde kalan Suriyeli mültecilerle iftar açtı.
İl Müftümüz Huzurevi Sakinlerini Ziyaret Etti.
İl Müftümüz Huzurevi Sakinlerini Ziyaret Etti.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2014 yılı Ramazan Ayı için belirlemiş olduğu “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” teması çerçevesinde İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU huzurevi ziyaretinde bulundu.
Muhabbet Camii Dualarla İbadete Açıldı
Muhabbet Camii Dualarla İbadete Açıldı
Kırıkhan İlçesi Muhabbet Camii, 16 Haziran 2014 Perşembe günü saat 19:00'da, Hatay Valimiz M.Celalettin Lekesiz, Kırıkhan Kaymakamı Sayın Halil Uyumaz, İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu Hocamız, ilçe Müftüsü Mekki Solmaz ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla dualarla ibadete açıldı.
Program, Kırıkhan İlçesi Din Görevlilerimizden Fevzi Budak’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı .
Programda bir konuşma yapan, Hayırsever Rahmi Vardı Beyefendi, Cami açılışına başta valimiz olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti teşekkür etti. Ve memnuniyetini dile getirdi.
Programda, Hatay Valimiz Sayın M.Celalettin Lekesiz Beyefendi’de bir konuşma yaptı. Valimiz konuşmasında, başta Rahmi Vardı olmak üzere abisine annesi adına yaptırdıkları bu camiden dolayı teşekkür etti. Evlatlarının da kendileri için hayırlı hizmetlerde bulunacakları belirtti.. 1,5 sene önce temelini attıkları bu caminin açılışını yaptıklarını belirten Sayın Valimiz, Nice Hayırlı hizmetlerde bir araya gelmeyi umud ediyorum dedi ve tüm hayırseverlere teşekkür etti.

İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu Hocamızda konuşmasında;
İl Müftümüzden Mübarek Ramazan Ayı Mesajı
İl Müftümüzden Mübarek Ramazan Ayı Mesajı
Gönüllerin ilahî rahmet ve mağfiret arzusu ile çırpındığı bir anda, 27 Haziran Cuma gününü Cumartesi gününe bağlayan gece kılacağımız ilk teravih namazı ve 28 Haziran Cumartesi günü tutacağımız oruçla, Mübarek Ramazan ayına girecek olmanın sevincini yaşamaktayız.

Oruç ve Kur’an ayı olan Ramazan; okunan ve dinlenen Kur’an’ın sağladığı iç huzur ve tutulan orucun manevî hazzı ile duyguların coştuğu, tevbe ile hakka yönelme şuurunun geliştiği, rahmet ve bereket anıdır.
Yaz Kursları Eğitime Başladı...
Yaz Kursları Eğitime Başladı...
23 Haziran 2014 Pazartesi günü Merkez İpek Camiinde Yaz Kursları Açılış programı düzenlendi.

Programa İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu Hocamız başta olmak üzere, Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kur’an Kursu Öğreticileri, Din Görevlileri ve 200 kadar öğrenci ve Öğrenci velileri katıldı.

Programda Diyanet İşleri Başkanımızın Mesajı Okunarak, tüm Din Görevlilerine ve Kur’an gönüllüsü olan talebelerimize selamları iletildi.

İl Müftümüz Hamdi Kavillioğlu programda bir konuşma yaptı.
Türkiye Finaline Katılmaya Hak Kazandılar..
Türkiye Finaline Katılmaya Hak Kazandılar..
2014 Yılı “Camiler ve Din Görevlileri” haftası münasebetiyle;

Erkek Din Görevlileri arasında, Hatay, Osmaniye, Adana, Karaman, Kilis ve Mersin illerinin katıldığı, 22 Haziran 2014 Pazar günü Osmaniye İlinde yapılan Ezanı Güzel Okuma Bölge Finalinde, Antakya ilçesi Uydu Kent Camii İmam Hatibimiz Şahin Gezici birinci olarak Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı.

Yine; Bayan Din Görevlileri arasında, Hatay, Osmaniye, Adana, Karaman, Kilis ve Mersin illerinin katıldığı, 22 Haziran 2014 Pazar günü Mersin İlinde yapılan Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Bölge Finalinde, Antakya ilçesi Merkez 500 Konutlar Kur’an Kursu Öğreticimiz Suna Yılmaz birinci olarak Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı.

Hamdi KAVİLLİOĞLU

Hatay İl Müftüsü

Bir Ayet

İşte onlar, hidayete karşılık dalâleti satın alanlardır. Ancak onların bu ticareti kazançlı olmamış ve kendileri de doğru yola girememişlerdir. Bakara/16

Diyanet Radyo
Bir Hadis

Allah (CC) bütün işlerde yumuşaklığı sever.

Bir Dua

Ey Rabbim! Koğulmuş şeytanın şerrinden sana sığınırım!

İstatistikler

Camii Sayısı

 1010

Kur'an Kursu Sayısı

 260

K.Kursu Öğreticisi  256

İmam-Hatip Sayısı

 905

Müezzin Kayyım

 154

İdari Personel

147

Genel Toplam

 1462

Hatay Hava Durumu
HATAY
Hatay Hava Kalitesi